Warsztaty
Warsztaty INDUSTRY NEXT to praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.
AGENDA WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT
1 września 2021
PRELEGENCI WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT
Katarzyna Nosalska
Członek Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, ekspert przemysłu 4.0 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (obecnie: Ministerstwo Rozwoju). Specjalizuje się w doradztwie strategicznym z zakresu cyfryzacji firm z branży przemysłowej. Współpracowała z wieloma dostawcami technologii dla przemysłu. Katarzyna Nosalska jest doświadczonym menadżerem. Przez kilkanaście lat związana z rynkiem wydawniczym o tematyce technicznej, gdzie była odpowiedzialna za projekty sprzedażowo-marketingowe. Zdobywała również doświadczenie zawodowe w firmach produkcyjnych oraz branży energetycznej. Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku automatyka i robotyka. Studiowała również zarządzanie produkcją na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Jest wykładowcą i doktorantem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w dziedzinie zarządzania i cyfryzacji.

Mariusz Hetmańczyk
Kierownik Zespołu Doradztwa i Wsparcia Narzędziowego Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, odpowiedzialny za zarządzanie grupą Ekspertów współpracujących z FPPP w zakresie dziedzin Przemysłu 4.0. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu automatyki i robotyki, sterowania, mechatroniki, diagnostyki przemysłowej, predykcji stanów bazującej na metodach grafowych oraz technologii MEMS. Autor oraz współautor wielu artykułów naukowych, monografii, wdrożeń innowacyjnych maszyn technologicznych, rozwiązań konstrukcyjnych, patentów i wzorów użytkowych. Od 2007 roku związany z różnymi branżami przemysłowymi w zakresie projektowania, wdrożeń, projektów naukowo-badawczych oraz szkoleń inżynierskich. Od 2019 roku Profesor Politechniki Śląskiej, zatrudniony w Katedrze Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Tomasz Król
Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w zakresie zarządzania procesami, doradca biznesowy, twórca strategii rozwoju procesów produkcyjnych, certyfikowany doradca zdroworozsądkowego zarządzania procesami wg. Teorii Ograniczeń Goldratta, Certyfikowany Audytor Wewnętrzny Zintegrowanych Systemów Zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001 , założyciel firmy Instytut Doskonalenia Produkcji. Ekspert zarządzania zmianą, twórca, inspirator. Buduje strategie optymalizacji procesów produkcyjnych w oparciu o filozofię lean management. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, właścicielami firm i dyrektorami produkcji nad generowaniem oszczędności w ich procesach. Tomasz Król ma na swoim koncie wiele bardzo dobrze poprowadzonych projektów m.in. wraz z jednym z klientów uzyskał wynik 9 milionów złotych zaoszczędzonych w skali roku, z innym ponad 2,5 miliona wpierając go podczas 6 miesięcy trwania projektu wdrożeniowego.

Rafał Trzaska
Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w zakresie modeli biznesowych przemysłu 4.0, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Bergman Engineering Sp. z o.o., Doktor Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu specjalizacji zarządzania strategicznego oraz modeli biznesowych. Przez wiele lat doświadczenie zdobywał w IBM GSDC Polska Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję m.in. Kierownika ds. Operacji Biznesowych i Automatyzacji. Założyciel i Prezes Forum Edukacji Biznesowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Damian Karpowicz
Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o. ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwiązywanie problemów inżynierii procesowej. Uczestniczył w nagrodzonym projekcie, którego celem było stworzenie rozwiązania do topienia tytanu w próżni metodą lewitacji. Następnie, głównie ze względu na dużą satysfakcję z poznawania nowych ludzi kontynuował karierę jako inżynier sprzedaży. Bezpośrednio zaangażowany w sukces sprzedażowy związany z dwoma dużymi projektami dla chińskiego klienta oraz urządzenia R&D dla klienta w Izraelu. Obecnie jako menadżer ds. rozwoju biznesu uważa, że w działaniach na rzecz rozwoju biznesu należy kierować się zasadą: "Nie bądź konieczną częścią inwestycji, stań się konieczną częścią rozwiązania".

Agata Chudzińska
Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.

Paweł Skiba
Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. Dyrektor zespołu RapidLab będącego częścią Apollogic, zajmującego się tworzeniem zaawansowanej, inteligentnej elektroniki.
