STACJONARNIE I ONLINE: 1.09-2.09.2021 !!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Warsztaty

Podziel się

Warsztaty INDUSTRY NEXT to praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTATY INDUSTRY NEXT!

 

AGENDA WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT

2 września 2021

11:00-13:00

Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw produkcyjnych – od czego zacząć i jak skutecznie wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne?

BLOK 1

 • Koncepcja Smart Factory, czyli kompleksowe podejście do transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa
  • Piotr Nędzewicz, Poznański Park Naukowo-Technologiczny / DIH4Future

BLOK 2

 • Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem danych z połączonych czujników – tzw. przemysłowego internetu rzeczy.
  • Marek Bernolak, Apollogic Sp. z o.o.
  • Agata Chudzińska, Apollogic Sp. z o.o.

BLOK 3

 • Materiały o unikalnej jakości – spieki z proszków metali, stopów metali, a także kompozytów ceramicznych i metalowych - Technologia U-FAST.
  • Damian Karpowicz, GeniCore Sp. z o.o.

BLOK 4

 • Modele chmury, czyli jak wybrać outsourcing centrum danych dla mojej firmy.
  • Tomasz Łukaszewicz, PPNT

13:00-13:30

Przerwa

13:30-15:30

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

BLOK 1 - Smart factory

 • "Cyfrowy bliźniak fabryki - optymalizacja off-line i on-line".
  • Prelegent: profesor Paweł Pawlewski
 • Analiza efektywności i predictive maintenance dużych maszyn przemysłowych na bazie analizy informacji z przyłączy energetycznych.
  • Prelegent: Marcin Adamski
 • Wykorzystanie robotów i kobotów w produkcji przemysłowej. 
  • Prelegent: Marcin Gwóźdź/Krzysztof Walas

BLOK 2 - Innowacje cyfrowe i transformacja łańcucha dostaw

 • Przykłady zastosowań wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle.
  • Prelegent: Bogdan Ludwiczak
 • Współpraca nauki z przemysłem na podstawie HUBów innowacji cyfrowych.
  •  Prelegent: Marcin Płóciennik/ Adam Olszewski

BLOK 3 - Jak zintegrować symulacje i wytwarzanie przyrostowe w swoim przedsiębiorstwie? / Nowe podejście do rozwoju komponentów i produkcji

 • Symulacje komputerowe i ich zastosowania w przemyśle.
  • Prelegent: Wojciech Szeliga
 • Możliwości prototypowania w laboratorium internetu rzeczy PCSS. 
  • Prelegent: Michał Błaszczak

PRELEGENCI WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT

Marek Bernolak

Specjalista ds. Internetu Rzeczy (IoT) w Apollogic/RapidLab. Doświadczenie zbudował współpracując z największymi firmami z branży ICT. Rozmawia z klientami z całego świata i skupia się na biznesowych aspektach wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.

Agata Chudzińska

Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.

Damian Karpowicz

Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o. ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwiązywanie problemów inżynierii procesowej. Uczestniczył w nagrodzonym projekcie, którego celem było stworzenie rozwiązania do topienia tytanu w próżni metodą lewitacji. Następnie, głównie ze względu na dużą satysfakcję z poznawania nowych ludzi kontynuował karierę jako inżynier sprzedaży. Bezpośrednio zaangażowany w sukces sprzedażowy związany z dwoma dużymi projektami dla chińskiego klienta oraz urządzenia R&D dla klienta w Izraelu. Obecnie jako menadżer ds. rozwoju biznesu uważa, że w działaniach na rzecz rozwoju biznesu należy kierować się zasadą: "Nie bądź konieczną częścią inwestycji, stań się konieczną częścią rozwiązania".

Tomasz Łukaszewicz

Związany z branżą IT od zawsze. Pasjonat rozwiązań Cloud, specjalista w dziedzinie outsourcingu IT, bezpieczeństwa danych, sieci teleinformatycznych. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Dyplomowany z zakresu zastosowań informatyki w biznesie i administracji oraz zarządzania projektami IT według metodologii PMI i metodyk zwinnych. Współtwórca Zintegrowanego Systemu Zarządzania Usługami IT oraz Bezpieczeństwa Informacji w DataCenter PPNT, certyfikowanego przez TUV Nord. Dzięki jego zaangażowaniu i pracy, DataCenter PPNT, jako jedna z czterech serwerowni w Polsce, uzyskała certyfikat ISO 20000. Wieloletni pracownik i współpracownik takich firm jak: Solaris Bus&Coach, Atom PC czy Abakus. Obecnie kierownik DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piotr Nędzewicz

Kierownik Działu Komercjalizacji i Rozwoju Biznesu, koordynator DIH4Future. Odpowiada za realizację projektów związanych z komercjalizacją nowych technologii, transformacją cyfrową przedsiębiorstw i rozwojem innowacyjnego biznesu. Karierę zaczynał w 2007 roku w jednej z międzynarodowych firm audytorsko-doradczych. Z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym (PPNT) związany jest od 2011 roku. Początkowo, jako konsultant ds. transferu technologii oraz specjalista ds. innowacji, wspierał przedsiębiorstwa w rozwoju biznesu opartego na nowych technologiach. W latach 2016 – 2017, jako menedżer inwestycyjny Funduszu Kapitałowego PPNT oraz członek rad nadzorczych spółek portfelowych, odpowiadał za inwestycje w nowe przedsięwzięcia technologiczne. Od 2018 r. kieruje Działem Komercjalizacji i Rozwoju Biznesu. Od 2020 r. odpowiada za funkcjonowanie i rozwój Hubu Innowacji Cyfrowych DIH4Future, którego animatorem jest PPNT. Jest ekspertem Komisji Europejskiej oraz członkiem Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości.

Warsztaty są bezpłatne. 

>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTATY INDUSTRY NEXT!

Partnerzy