NOWY TERMIN: 1.09-2.09.2021 !!! 🔥📣🔥📣  

Organizator: Grupa MTP

Warsztaty

Podziel się

Warsztaty INDUSTRY NEXT to praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTATY INDUSTRY NEXT!

 

AGENDA WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT

2 września 2021

10:00-12:00

Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Optymalizacja procesów produkcyjnych oparta na danych – jak wykorzystać najnowsze rozwiązania

BLOK 1

 • Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem danych z połączonych czujników – tzw. przemysłowego internetu rzeczy.
  • Paweł Skiba, Apollogic Sp. z o.o.
  • Agata Chudzińska, Apollogic Sp. z o.o.

BLOK 2

 • Koncepcja Smart Factory – zbieranie danych, które pomogą menadżerom i pracownikom podejmować dobre decyzje, kreować nowe usługi i produkty oraz lepiej się komunikować – jak zaplanować taki system małymi krokami.
  • Poznański Park Naukowo-Technologiczny

BLOK 3

 • Materiały o unikalnej jakości – spieki z proszków metali, stopów metali, a także kompozytów ceramicznych i metalowych - Technologia U-FAST.
  • GeniCore Sp. z o.o.

12:00-12:10

Przerwa

12:10-14:10

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Wprowadzenie: Przedstawiciel Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Czym jest dojrzałość cyfrowa firmy i jakie korzyści niesie za sobą jej rozwój ?

Dojrzałość cyfrowa w trzech obszarach: organizacyjnym i procesowym, technologicznym.

BLOK 1: Organizacja – Rafał Trzaska

Cyfrowe model biznesowe w przemyśle przyszłości

BLOK 2: Procesy – Tomasz Król

Odpowiedzi na 3 najważniejsze pytania dotyczące procesów w dobie cyfryzacji:

 • Czy standaryzacja jest ważna?
 • Do czego potrzebne są wskaźniki?
 • Jak przygotować proces do cyfryzacji?

BLOK 3: Technologie - prof. Mariusz Hetmańczyk

Przemysł 4.0 – kluczowe technologie oraz rozwiązania

14:10-14:20

Przerwa

14:20-16:20

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

BLOK 1 - Smart factory

 • "Cyfrowy bliźniak fabryki - optymalizacja off-line i on-line".
  • Prelegent: profesor Paweł Pawlewski
 • Analiza efektywności i predictive maintenance dużych maszyn przemysłowych na bazie analizy informacji z przyłączy energetycznych.
  • Prelegent: Marcin Adamski
 • Wykorzystanie robotów i kobotów w produkcji przemysłowej. 
  • Prelegent: Marcin Gwóźdź/Krzysztof Walas

BLOK 2 - Innowacje cyfrowe i transformacja łańcucha dostaw

 • Przykłady zastosowań wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle.
  • Prelegent: Bogdan Ludwiczak
 • Współpraca nauki z przemysłem na podstawie HUBów innowacji cyfrowych.
  •  Prelegent: Marcin Płóciennik/ Adam Olszewski

BLOK 3 - Jak zintegrować symulacje i wytwarzanie przyrostowe w swoim przedsiębiorstwie? / Nowe podejście do rozwoju komponentów i produkcji

 • Symulacje komputerowe i ich zastosowania w przemyśle.
  • Prelegent: Wojciech Szeliga
 • Możliwości prototypowania w laboratorium internetu rzeczy PCSS. 
  • Prelegent: Michał Błaszczak

PRELEGENCI WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT

Mariusz Hetmańczyk

Kierownik Zespołu Doradztwa i Wsparcia Narzędziowego Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, odpowiedzialny za zarządzanie grupą Ekspertów współpracujących z FPPP w zakresie dziedzin Przemysłu 4.0. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu automatyki i robotyki, sterowania, mechatroniki, diagnostyki przemysłowej, predykcji stanów bazującej na metodach grafowych oraz technologii MEMS. Autor oraz współautor wielu artykułów naukowych, monografii, wdrożeń innowacyjnych maszyn technologicznych, rozwiązań konstrukcyjnych, patentów i wzorów użytkowych. Od 2007 roku związany z różnymi branżami przemysłowymi w zakresie projektowania, wdrożeń, projektów naukowo-badawczych oraz szkoleń inżynierskich. Od 2019 roku Profesor Politechniki Śląskiej, zatrudniony w Katedrze Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Tomasz Król

Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w zakresie zarządzania procesami, doradca biznesowy, twórca strategii rozwoju procesów produkcyjnych, certyfikowany doradca zdroworozsądkowego zarządzania procesami wg. Teorii Ograniczeń Goldratta, Certyfikowany Audytor Wewnętrzny Zintegrowanych Systemów Zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001 , założyciel firmy Instytut Doskonalenia Produkcji. Ekspert zarządzania zmianą, twórca, inspirator. Buduje strategie optymalizacji procesów produkcyjnych w oparciu o filozofię lean management. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, właścicielami firm i dyrektorami produkcji nad generowaniem oszczędności w ich procesach. Tomasz Król ma na swoim koncie wiele bardzo dobrze poprowadzonych projektów m.in. wraz z jednym z klientów uzyskał wynik 9 milionów złotych zaoszczędzonych w skali roku, z innym ponad 2,5 miliona wpierając go podczas 6 miesięcy trwania projektu wdrożeniowego.

Rafał Trzaska

Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w zakresie modeli biznesowych przemysłu 4.0, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Bergman Engineering Sp. z o.o., Doktor Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu specjalizacji zarządzania strategicznego oraz modeli biznesowych. Przez wiele lat doświadczenie zdobywał w IBM GSDC Polska Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję m.in. Kierownika ds. Operacji Biznesowych i Automatyzacji. Założyciel i Prezes Forum Edukacji Biznesowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Damian Karpowicz

Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o. ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwiązywanie problemów inżynierii procesowej. Uczestniczył w nagrodzonym projekcie, którego celem było stworzenie rozwiązania do topienia tytanu w próżni metodą lewitacji. Następnie, głównie ze względu na dużą satysfakcję z poznawania nowych ludzi kontynuował karierę jako inżynier sprzedaży. Bezpośrednio zaangażowany w sukces sprzedażowy związany z dwoma dużymi projektami dla chińskiego klienta oraz urządzenia R&D dla klienta w Izraelu. Obecnie jako menadżer ds. rozwoju biznesu uważa, że w działaniach na rzecz rozwoju biznesu należy kierować się zasadą: "Nie bądź konieczną częścią inwestycji, stań się konieczną częścią rozwiązania".

Agata Chudzińska

Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.

Paweł Skiba

Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. Dyrektor zespołu RapidLab będącego częścią Apollogic, zajmującego się tworzeniem zaawansowanej, inteligentnej elektroniki.

Warsztaty są bezpłatne. 

>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTATY INDUSTRY NEXT!

Partnerzy