SPRAWDŹ AGENDĘ 2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Kongres

Podziel się

KONGRES INDUSTRY NEXT to innowacyjny projekt promujący globalny rozwój przemysłu 4.0. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane w 2021 r. przez zespół targów ITM INDUSTRY EUROPE oraz Grupę MTP. Kongres stał się miejscem prezentacji rozwiązań ery cyfrowej oraz pierwszą platformą dyskusji nad narzędziami wspierającymi przemysł mierzący się z aktualną rzeczywistością. Najbliższa edycja Kongresu pod hasłem: Rok wyzwań dla polskiego przemysłu, potrwa od 31.05 do 1.06.2022. Podobnie jak w ubiegłym roku w pierwszym dniu odbędą się panele dyskusyjne, w drugim przewidziano praktyczne warsztaty.

Kongres INDUSTRY NEXT organizowany jest z inicjatywy zespołu największych targów przemysłowych w tej części Europy ITM INDUSTRY EUROPE.

Polski przemysł produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian. Koncepcja Przemysłu 4.0 i będąca jej istotą rewolucja przemysłowa obejmująca praktycznie wszystkie aspekty działalności biznesowej to dziś dla przedsiębiorstw właściwy kierunek.

Idea Przemysłu 4.0 to zbiór inteligentnych technologii i procesów opartych na integracji systemów przetwarzania danych, automatyzacji i Internetu Rzeczy.

Rok wyzwań dla polskiego przemysłu

Najbliższa edycja będzie platformą dyskusji na temat wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się firmy działające w branżach przetwórstwa przemysłowego w kontekście perturbacji na rynku surowców. Przedstawiciele instytucji rozwoju oraz rynkowi eksperci podejmą również temat relokacji europejskiego przemysłu i związanych z nim szans dla polskich firm oraz nowych kierunków eksportowych w kontekście sankcji i sytuacji geopolitycznej w Europie.

Jak było podczas pierwszej edycji Kongresu?

W trakcie Kongresu 2021 eksperci dzielili się wiedzą na temat możliwości i wykorzystania dostępnych narzędzi ułatwiających przekształcenie firmy w myśl idei przemysłu 4.0. Przybliżono jak taki proces przeprowadzić i jak zintegrować  wykorzystane już rozwiązania z nowymi technologiami.

Ważny aspekt Kongresu to jego praktyczny wymiar. Do przedstawienia swoich doświadczeń z zakresu wdrażania koncepcji 4.0 zaproszeni zostali również liderzy innowacyjnego przemysłu. 

Podczas edycji 2021 nie zabrakło m.in. tematu robotyzacji na podstawie konkretnych case study.  Praktycy przekonywali jak najlepiej zorganizować pracę na linii robot-człowiek.

>>PRZECZYTAJ RELACJĘ PRASOWĄ Z KONGRESU 2021 

Kongres Industry Next 2021-video relacja

ZOBACZ PROGRAM KONGRESU 2022 SPRAWDŹ AGENDĘ WARSZTATÓW 2022 ZAREJESTRUJ SIĘ!